YURTLARIMIZ

  Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencilerine il dışından geldiklerinde rahat, huzurlu, güvenilir ortamlarda barınma imkanı sağlanmakatadır. Davutpaşa Kampüsünde 96 kişilik Çağdaş Yaşam Sennur Selçuk Öztap Kız Yurdu, 42 kişilik İstanbul Kız Liseliler  kız Yurdu ve 32 kişilik Şehide Türkan Türkmen Tekin Kız öğrenci yurdu bulunmaktadır.

DAVUTPAŞA ÇAĞDAŞ YAŞAM SENNUR SELÇUK ÖZTAP ÖĞRENCİ YURDU

        Çağdaş Yaşam Sennur-Selçuk Öztap Yurdu Davutpaşa Kampüsünün içinde olup 96 yatak kapasitesine sahip tek blokluk bir kız yurdudur. Odalar 4 kişilik olup her odanın içinde duş, wc, buzdolabı, gardırop, çalışma masası ve wireless (kablosuz) internet sistemi bulunmaktadır. Yurtta çamaşır makineleri, kurutma makineleri ile ütü ve ütü masaları bulunduğu çamaşır odası, mikrodalga fırın, kettle, tost makineleri elektrikli ocak ve su sebillerinin bulunduğu bir mutfak ile serbest zamanlı televizyon odası ayrıca etüt odası bulunmaktadır.

ŞEHİDE TÜRKAN TÜRKMEN TEKİN KIZ ÖĞRENCİ YURDU

         Şehide Türkan Türkmen Tekin Yurdu Davutpaşa Kampüsünün içinde olup 32 yatak kapasitesine sahip 8 daireden oluşan tek blokluk bir kız yurdudur. Tüm daireler 2+ 1, 1 kişilik ve 3 kişilik olup her dairede 2 yatak odası mevcuttur. Odalar 1 kişilik ve 3 kişilik olup, kullanıma hazır mutfak, televizyon (Dinlenme) odası, banyo, çamaşır ve kurutma makinesi mevcuttur.

İSTANBUL KIZ LİSELİLER KIZ ÖĞRENCİ YURDU

        İstanbul Kız Liseliler Yurdu Davutpaşa Kampüsünün içinde olup 42 yatak kapasitesine sahip tek blokluk bir kız yurdudur.  Odalar 3 kişiliktir. Her odanın içinde duş, wc, buzdolabı, gardırop, çalışma masası ve wireless (kablosuz) internet sistemi bulunmaktadır. Yurtta çamaşır makineleri, kurutma makineleri ile ütü ve ütü masalarının bulunduğu çamaşır odası, mikrodalga fırın, kettle, tost makinesi, elektrikli ocak ve su sebillerinin bulunduğu bir mutfak ile serbest zamanlı televizyon odası ayrıca etüt odası bulunmaktadır.

Yurtta 24 saat görevli memur ve güvenlik elemanı hizmet vermektedir.